LVT Zemin Kaplamaları, dünyada ikinci en çok kullanılan plastik olan vinil diğer adıyla pvc kaplamasıdır. LVT zemin uygulaması ile istenilen her türlü mekânda doğal ahşap, taş veya mermer gibi görünümleri çok kısa bir süre içerisinde elde etmek mümkündür. Vinil, bir takım doğal ve sentetik polimer malzemelerin harmanlanması ile üretilmektedir.

LVT ZEMİN KAPLAMALARININ ÖZELLİKLERİ

Hem şık hem de ihtiyaçları karşılayan bir zemine sahip olmayı kim istemez! Sıradan rulo PVC’lerin renk ve desen seçeneklerinden sıyrılmak isteyen, daha özgün tasarımlarla adından söz ettirmek isteyen mimarların son zamanlardaki gözdesi LVT.

Lvt zemin Kaplaması uygulanacak alanın düz pürüzsüz ve nemin uygulama yapılacak durumda olması gerekmektedir. Zemindeki tüm olumsuz etkenlerin Lvt uygulamasının görüntüsünü bozacağı gibi malzemenin ömrünü de azaltmaktadır. Su ve yağ emme özellikleri oldukça düşük olduğu için kolay ve hızlı temizlenir kir tutmaz. Elektriği iletmez. Bileşenleri nedeniyle yanmaya belli derecede dayanıklıdır. Aşınma dayanımı yüksektir. Ahşap deseni çeşitleri ile doğal bir görünüm sağlanır. Çok katmanlıdır. Heterojen Pvc kaplamalar arasında yer alır.