Yaşam alanlarınızın en konforlu ve pratik detaylarından Dekare’nin parkeleri çoğunlukla doğal görünümlü ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Parkeler önceleri kalın kalasla yapılmaktaydı artık daha göze hitap eden ve simetrik tahtalarla yapılmaktadır. Parke, tamamen doğal malzemeden üretilen bir kaplama malzemesidir.

PARKE DÖŞEMESİ NASIL YAPILIR?
Dayanıklı, sağlam ve mükemmel bir estetik etki sağlayan Dekare’nin parkeleri ile evinizi yenilemek ve evinize daha şık bir hava katmak için mükemmel bir çözümdür.

Dekare’nin parke döşemesin ilk aşaması, yapılacak alanın metrekaresini ölçmek ve yüzey kontrolü yapmaktır. Dekare, parke döşemesine başlatmadan önce alanın alt zemini; düz, kuru, temiz ve gerekli taşıma kapasitesine sahip olması için işlemlerini yapar. Daha sonra Dekare, parke döşenecek zemin seviyesi her noktada aynı olmasına, çukur ve engebeler düzeltiltir. Dekare, parke döşemesini bitirdikten sonra, parkenin üzerine ince bir tabaka kuru talaş serilmesi ve tutkalın neminin düzenli alınması için gerekli uyarılarını yapar. Çünkü bu işlem, parkenin zemine tam olarak yapışmasını sağlayacaktır.

PARKE TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?
Her temizlikte olduğu gibi Dekare’nin parke temizliğinin de ipuçları vardır. İhtiyacınız olan üç malzeme var: Su, sabun ve bez. Ahşap oranı yüksek olan Dekare’nin parke temizliğini pratik ve güvenli bir biçimde yapmak gerekir. Öncelikle elektrikli süpürgeyle parkenin tozunu alın. Daha sonra ahşap yüzey temizleyicisini veya arap sabununu suyla karıştırın ve bir bezle parkeyi silin. İşte Dekare’nin parke temizliği bu kadar kolay ve hijyenik.